Izglītojoša nodarbība "Vāveru tīšana"

Nodarbības mērķis ir, izgatavojot senu unikālu malēniešu rotaļlietu, akcentēt ģimenes vērtības un, atklājot rotaļlietas darbības noslēpumu, veidot skolēnos izpratni par paaudžu saikni nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.
Nodarbības laikā skolēni tiek iepazīstināti ar nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma veidiem un ar skolēniem notiek saruna par ģimenes un paaudžu lomu tā saglabāšanā. Nodarbībā skolēni iepazīst vienu no malēniešu bērnu rotaļāšanās veidiem zemnieku mājās 19., 20.gs. Nodarbības gaitā katrs skolēns, lokot, rullējot, tinot un sienot mezglus, izveido unikālu malēniešu rotaļlietu - vāverīti. Nodarbībā iekļauta saruna par senatnē un mūsdienās rotaļlietas izgatavošanas gaitā izmantotajiem materiāliem un to īpašībām un senatnē izmantoto materiālu aplūkošana no muzeja krājuma.

Aktivitātes ilgums ~ 40 minūtes, vēlamais dalībnieku skaits līdz 20.
Iespējams organizēt divas paralēlas nodarbības par vienu tēmu ar kopējo dalībnieku skaitu 40.
Ja muzeju vēlas apmeklēt lielāks dalībnieku skaits kā norādīts, tad ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (skolēni tiek sadalīti grupās, katrai no tām notiek cita nodarbība ar līdzīgu norises laiku, pēc tam grupas mainās). Maksa tiek aprēķināta par katru nodarbību.